Mládež

Naše mládežnické družstvo to nemá na soutěžích vůbec lehké. Jeho věková skladba je taková, že ačkoliv někteří patří ještě mezi mladší, musí startovat v kategorii starších žáků. Navíc v tomto školním roce si 4 děti z družstva mladých požárníků našly nový koníček. Pro dobře fungující a sehraný tým je to nepříjemný stav, přesto se mladí hasiči zúčastňují soutěží a věří, že na jaře, kdy bude třeba nastoupit s celým družstvem, se k nim přidají i jejich kamarádi a společně budou chtít na soutěžích vyhrávat.

Na podzim se mládežnické družstvo zúčastnilo celorepublikové hry Plamen, kde z 16 družstev skončilo na 6. místě. První listopadovou neděli byla soutěž v Bohumíně, kde se soutěžilo ve štafetě 4 x 40m, štafetě dvojic a uzlové štafetě. Naše družstvo bylo z 10-ti družstev druhé. Další týden doma v Petrovicích, kde bylo 13 družstev starších žáků, se umístilo na 8. místě. Po první disciplíně – uzlové štafetě bylo druhé, bohužel jim nevyšla štafeta dvojic.

V zimním období se mladí hasiči chystají trénovat a vylepšit své dovednosti na schůzkách, které budou ve čtvrtky střídavě v hasičské zbrojnici a tělocvičně marklovické školy. Jak vidíte, jejich činnost není zaměřena jen na sport, ale i na zručnost a znalosti z běžného života. Rádi mezi sebou přivítají chlapce i děvčata z Dolních Marklovic i Petrovic.